Vycházka vánoční Prahou

16.12.2019

V rámci seznámení s českou kulturou, zvyky a tradicemi a načerpání první dávky poklidné vánoční nálady, se v pondělí 16.prosince uskutečnila vycházka vánoční Prahou.
Výchozím bodem bylo Staroměstském náměstí, které je jen pár kroků od naší školy. Na Staroměstském náměstí jsme navštívili největší pražské vánoční trhy, vyfotili se u zářícího vánočního stromečku a poté se vydali klikatou Karlovou ulicí směrem ke Karlovu mostu. Karlův most je sám o sobě pohádkový zážitek – starodávné lampy, nádherný výhled na Vltavu, Pražský hrad i Národní divadlo.

Z Karlova mostu naše kroky vedly přes Kampu a Maltézské náměstí až na Malostranské náměstí. Nevynechali jsme ani Nerudovu ulici, kterou jsme se dostali až přímo ke HraduV okolí Pražského hradu jsme navštívili Strahovský klášter, romantický Nový Svět a cestou jsme se dozvěděli zajímavosti o životě nejen drobných lidiček a uměleckých bohémů, ale také šlechticů a diplomatů. Na Pražském hradě jsme také objevili jedno z nekrásnějších míst v Praze – a to tamní vánoční trhy. Vánoční trhy jsme našli na malebném náměstí U Svatého Jiří. Právě umístění v kombinaci s pečlivě vybranými produkty a přátelskými prodejci zaručilo útulnou, nanejvýš příjemnou atmosféru. Všude bylo cítit vůně trdelníku, punče a mnoha dalších dobrot. Z náměstí jsme si prohlédli monumentální Katedrálu sv. Víta, baziliku sv. Jiří s nádherným barokním průčelím a méně známý kostel Všech svatých. Studenti se nejen dozvěděli o vánočních tradicích, ale i poznali nová místa a zákoutí Prahy, inspirovali se a nasáli vánoční atmosféru. Starými zámeckými schody jsme odcházeli s předvánoční atmosférou a kouzlem, které nikdy nevyprchá.

          

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
+