O ročním kurzu českého jazyka a úspěšné nostrifikaci nám řekla pár slov studentka Assel z Kazachstánu

13.03.2020

Assel Makhambayeva z Kazachstánu si vybrala naši jazykovou školu, sídlící v samém centru Prahy, na doporučení známé a rozhodně výběru nelituje.

Studentka Assel navštěvuje roční přípravný kurz českého jazyka ke vstupu na vysokou školu. Důvodem výběru Language Centra bylo i to, že se zde vyučují odborné předměty jako například fyzika, biologie a chemie. Ráda by totiž studovala na Karlově Univerzitě. Assel si vybrala lékařkou fakultu. Jako další variantu zvolila studentka VŠHCT a to fakultu biochemickou.

V průběhu ročního kurzu zažádala Assel o uznání středoškolského vzdělání tzv. nostrifikaci. Se žádostí jí jazyková škola pomohla. Studentka úspěšně absolvovala ústní nostrifikační zkoušky v českém jazyce z těchto předmětů: zeměpis, angličtina a základní společenských věd.

Naše jazyková škola připravuje Assel na přijímací zkoušky dle jejích slov opravdu poctivě.

A co má Assel na jazykové škole nejraději? „Na jazykové škole mám nejvíc ráda náš kolektiv a lektorku Lilii Komňackou, která je nejen úžasná učitelka, ale zároveň je velmi hodná, empatická a ochotná nám se vším pomoci. Oceňuji i velkou škálu mimoškolních aktivit, byli jsme například na Karlštejně, v Národní galerii, ve Valdštejnských zahradách, na Petříně, ve vánočním Rotthenburgu, chodíme do kina, na koncerty do divadel“, říká Assel.

   

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
+